Bankaya Login Olma

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
deepower
Üye

Bankaya Login Olma

Mesaj gönderen deepower »

Öncelikle Mrb,
Bir Bankaya Delphi yolu ile nasıl bağlanabilirim,
Bunun için makro gibi birşey mi yapmak gerekir?
NAsıl bir yol izlemeliyim beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Re: Bankaya Login Olma

Mesaj gönderen Battosai »

Login derken... nereye ? nasıl? niçin? sorularının cevapları ile sorunu sorasan daha açık olur....
deepower
Üye

Neden?
Fatura Tahsilat Programları mevcut piyasada,
Bu Programlar Garanti,Türkite Finans Bankalarının internet bankacılığını kullanarak bir şekilde nasl oto, login oluyolar anlıyamadım fatura sorgulama işlemi yapabiliyorlar.
Ben sadece nasıl bir yol ile bankanın int.bankacılığına bağlandıklarını merak ediyorum.
Nasıl bir mantık?
Bildiğim kadarıyla post/get methodu banka loginlerinden işe yaramıyor RC4 128 bit şifreleme kullanıyorlar.
http://www.benimveznem.com/Demo/Bolum_1.avi
mesele bu programı yazan değişkene göre bir macro yazmış ve bilgiye göre banakaya login olup fatura sorgulayabiliyor.
Böyle bir macro yazmak çokmu zahmetli olur?
Bu konuda fikir ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Kullanıcı avatarı
Battosai
Üye

Mesaj gönderen Battosai »

Bazı internet sayfaları nasıl kredi kart bilgisi ile işlem yapıyor onlarda öyle çalışyor...Bankalar zaten bu desteği sağlıyor.Sen sadece web yerine örneğin indy ile post yapacaksın...sana gerekli yetki ve bilgileri banka verecektir...
deepower
Üye

Arkadaşım verdiğim linkdeki videoyu izleyseydin beni anlardın...
10 mb civarı bişy bir indirip bakmanı öneririm..
Banka bunun için herhangigi bşr destek vermiyor...
TWebBrowers ile Garanti int bankacılığının sitesine bağlanıp,
Gerekli müşteri no: şifre paralo işlemleri için bir makro yazılmış...
Bunlar otomatik giriliyor videoyu izlersen daha net bir şekilde görebilirisn
Kullanıcı avatarı
conari
Üye

Mesaj gönderen conari »

Bir bakayım dedim ne işmiş, ne yapmışlar diye,
Gerçekten ilginç,
Program veri gönderip, alıyor.Garantinin sitesinde geziniyor.
Alttaki Browser tak tak tak sayfaları hızlı hızlı geçiyor.
İnterneti de baya hızlıymış firmanın.
Güvenlik ne kadar yüksek bilinmez. Sonuçta bir veritabanı var programın.

bir de dosya 10 değil 21 MB :lol:
Bir kelimenin anlamını öğretsen bile yeter..
ResimResim
Kullanıcı avatarı
husonet
Admin
İletişim:

Mesaj gönderen husonet »

bu görüntüyü bende açamadım kullandığınız codec nedir ve indirme linkini atarsanız sevinirim...

Teşekkürler

Gazete manşetleri
* DİKKAT :Lütfen forum kurallarını okuyalım ve uyalım...!
* Warez,crack vs. paylaşımı kesinlikle yasaktır.
deepower
Üye

Codec:http://www.benimveznem.com/Demo/ayelcodec.exe
İndirirseniz videoyu izleyebilirisniz.
Hala bir yol bulamadım.
Forumda bu konu ve benzeri konuları okudum Post veya get methodu çalışmazmızmış 128 bit RC4 SSL olduğu için,
@mrmarman bir yazıda
"SL işlem yaptıklarından GET POST vs. ile erişemezsiniz. Doğrudan WebBrowser ile yapmaya çalışın. Gelen formlardaki elementlere veri aktarıp post eden JavaScript buton vs. bastırmaya / execute ettirmeye çalışın. Çıkış noktanız WebBrowser yetersiz kalırsa yerine ücretsiz kaynak kodları olan bir tanesi olan EmbeddedWebBrowser VCL bileşeni kullanın."
söleymiş bunu okuyunca iyicene çıkmaz yola girdim....
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

Merhaba.

Hocam bir başlığa verdiğim cevap ile neden ve nasıl çıkmaz yola girdin :lol: Sadece daha önce tecrübe etmiş olduğumdan çabalarınızı zamana yaymayın istedim.

EmbeddedWebBrowser kullanmanı tavsiye ederim. Bunu yineleyim. Yoksa ActiveX hatalarını handle etmek için Timer ve API çözümleri üretmek ( hata ekranını görür görmez ok butonuna basmak vb.) gerekiyor.

Hayali bir bamka için aşağıdaki kodu hazırladım. Yola çıkış noktan olsun.

Kod: Tümünü seç

Var
  i : Integer;
begin
    EmbeddedWB1.Navigate( 'http://www.armanbank.com.tr' );
    While EmbeddedWB1.ReadyState <> READYSTATE_COMPLETE do Application.ProcessMessages;
    EmbeddedWB1.OleObject.Document.Frames.item(0).Document.GetElementByID('HesapNo').Value     := Edit1.Text;
    EmbeddedWB1.OleObject.Document.Frames.item(0).Document.GetElementByID('SifreTextBox').Value        := Edit2.Text;
    EmbeddedWB1.OleObject.Document.Frames.item(0).Document.GetElementByID('Tamam').Click;
end;

Başarılar...
deepower yazdı:...@mrmarman bir yazıda
"SL işlem yaptıklarından GET POST vs. ile erişemezsiniz. Doğrudan WebBrowser ile yapmaya çalışın. Gelen formlardaki elementlere veri aktarıp post eden JavaScript buton vs. bastırmaya / execute ettirmeye çalışın. Çıkış noktanız WebBrowser yetersiz kalırsa yerine ücretsiz kaynak kodları olan bir tanesi olan EmbeddedWebBrowser VCL bileşeni kullanın."
söleymiş bunu okuyunca iyicene çıkmaz yola girdim....
Resim
Resim ....Resim
Kullanıcı avatarı
Commandx
Üye

Mesaj gönderen Commandx »

Herkese kolay gelsin bende forumu baştan aşağı tardım bu konuda bende acayip kastım
Bazı sayfalarda bazı bileşenler sunucu tarafından gelmemektedir, bunu aşmanın yolu varmıdır?
Örneğin button ID si alttaki örnekte görüldüğü gibi yok fakat editboxların ID leri asp php sayfalarında html ye çevrilip gönderilmekte
nedensa bazı sitelerde login submit veya giriş button ID leri gelmiyor
Bunu nasıl halledebiliriz Denemediğim yol kalmadı...
html kodlarında java script bile yok ki java scripti çalıştıralım bunu anlayamıyorum ya

<form class="loginform" method="post" action="/Login.asp">
          <label>K.Adı</label>
          <input name="txtname" value="" type="text" id="txtname" class="inputbox" size="20" />
          <label>Parola</label>
          <input name="txtpass" value="" type="password" id="txtpass" class="inputbox" size="20" />
          <br />

[b]  <input class="button" type="submit" value="Giriş" />&nbsp; <b><a href="/Register.asp">Üye Ol</a></b>
        </form> [/b]
Bunlarda denediklerim, olmuyor olmuyor

While WebBrowser1.ReadyState <> READYSTATE_Complete do Application.ProcessMessages;
WebBrowser1.OleObject.Document.GetElementByID('txtname').Value := Edit1.Text;
WebBrowser1.OleObject.Document.GetElementByID('txtpass').Value := Edit2.Text;
//WebBrowser1.OleObject.document.GetElementByID.value('Giriş').click;;
//(WebBrowser1.Document as IHTMLDocument2).parentWindow.execScript( 'LoginPopup()', 'JavaScript' );
//WebBrowser1.OleObject.Document.GetElementByID.value('Giriş').Click;
//WebBrowser1.OleObject.Document.GetElementByID('Giriş').value.click;
//EmbeddedWB1.OleObject.Document.forms.Item(0).elements.Item(3).Click;
//EmbeddedWB1.OleObject.Document.GetElementByID('button').Click
// webbrowser1.OleObject.Document.Frames.item(0).Document.GetElementByID('Giriş').Click;
// webbrowser1.OleObject.Document.GetElementByID('Giriş').Click;
// webbrowser1.OleObject.Document.class('button').Document.GetElementByID.value('Giriş').Click;
//WebBrowser1.OleObject.Document.GetElementByID('Giriş').Click ;

//(WebBrowser1.Document as IHTMLDocument2).parentWindow.execScript( 'openLoginPopup()', 'JavaScript' );
//webbrowser1.OleObject.document.forms.item('Giriş').submit;
//WebBrowser1.OleObject.document.forms.item('button').elements.value('Giriş').click;
//WebBrowser1.OleObject.document.forms.item('button').elements.id('Giriş').click;
//WebBrowser1.OleObject.document.forms.item('button').elements.id('Giriş').click;

//WebBrowser1.OleObject.document.GetElementByID('submit').click;;
// webbrowser1.OleObject.document.forms.item('Giriş').submit;
//WebBrowser1.OleObject.document.forms.item('button').elements.value('Giriş').submit;
//WebBrowser1.OleObject.document.forms.item('button').elements.id('Giriş').submit;
WebBrowser1.OleObject.document.forms.item('submit').elements.value('Giriş').submit;

http://www.delphibasics.co.uk/RTL.asp?Name=DaysBetween
http://www.neonhaber.com/Static/mega-co ... index.html
www.delphican.con
Function PARSE( text, ilk, son:String ): String; //
begin
Delete(Text, 1, pos(ilk, Text) + Length(ilk)-1);
Result := Copy(Text, 1, Pos(Son, Text)-1);
end;
Kullanıcı avatarı
mrmarman
Üye
İletişim:

Mesaj gönderen mrmarman »

Merhaba...

Kod yazmış olman iyi oldu, yaklaşımın doğru ancak uygulamandaki hata, Value değerinden geriye dönmeye çalışmaktan kaynaklı. Daha açık konuşmak gerekirse, aşağıdaki denemelerinde hedefi tutturamamış olmanın sebebi...

//WebBrowser1.OleObject.document.GetElementByID('submit').click;
// webbrowser1.OleObject.document.forms.item('Giriş').submit;
//WebBrowser1.OleObject.document.forms.item('button').elements.value('Giriş').submit;
//WebBrowser1.OleObject.document.forms.item('button').elements.id('Giriş').submit;
WebBrowser1.OleObject.document.forms.item('submit').elements.value('Giriş').submit;
... value aslında Element'in name'ini hedeflemen gerekirken Value içeriğini baz almış olmandır.

- Login olmaya çalıştığın sayfanın linki verseydin sana örnek bir kod hazırlardım ancak HTML kaynak kodda da göreceğin gibi

<form class="loginform" method="post" action="/Login.asp">
ve benzeri şekilde HTML form açılmış. Bu formun hangisi olduğunu bilemiyorum. Orjinal kaynağa bakmam lazım ama yapman gereken işlem froms.length kadar bir döngü kurup doğru formu tespit ederek ilgili aşağıdaki şekilde focus olarak click yordamı çalıştırabilirsiniz.

WebBrowser1.OleObject.Document.forms.Item( 0 ).elements.item( 2 ).click;
böylece Name özelliği olmayan itemlere de ( buradaki örnekteki button bunlara örnektir ) bu şekilde click çalıştırabilirsiniz.

- Sornaki aşamada yaşayacağınız probleme de değinmek isterim. Butona click yaptınız diyelim. Bu durumda ReadyState değerini yine beklemek isteyeceksiniz ancak bu sefer çalışmayacaktır. Çünkü form navigate edilirken bu opsiyon çalışır. İçsel hareketlerde bu opsiyon çalışmaz. Sizin sayfa içeriğindeki (InnerHtml) değişimi periyodik olarak takip etmeniz ve sayfanın güncellendiğine kanaat getirmeniz gerekecektir. Ondan sonra döngünün sona ermesi için Global bir değişken kullanmalısınız.

- Size önerim bu butona basmak yerine formun içeriğinin WebBrowser ile post edilerek yine ReadyState değerini işler hale getirmeniz yönündedir.

Bir istek üzerine FaceBook için bir çalışmam oldu. http://www.faceoutlook.com
burada Facebook'a login olunuyor, arkadaş listesi sayfa sayfa dolaşılıyor ve Micorsoft Outlook'a kişi kartları oluşturularak profil resmi ve adres bilgileri ile kart vizit halinde aktarılıyor. Muhtemelen siz de benzer bir uygulama yapıyorsunuz.
Resim
Resim ....Resim
neu84
Üye

Mesaj gönderen neu84 »

selam, verdiginiz bilgiler için tşk ederim.
Size önerim bu butona basmak yerine formun içeriğinin WebBrowser ile post edilerek yine ReadyState değerini işler hale getirmeniz yönündedir.
demişsiniz. Acaba kısaca bunun nasıl yapılabilecegini yazabilirmisiniz? İlk kez deniyorum ve webbrowser da sitedeki linki tıklama ile ilgili araştırmalar yaptım ama bulamadım. Mesela Google u düşüneşim, Google'da Ara butonuna formumda tıklayabilmek istiyorum, dogrudan degilde, başka button koyup onun içine yazmak istiyorum, verdiginiz kodları denedim yapamadım. rica etsem gösterirmisiniz nasıl oldugunu..
neu84
Üye

Mesaj gönderen neu84 »

selam, verdiginiz bilgiler için tşk ederim.
Size önerim bu butona basmak yerine formun içeriğinin WebBrowser ile post edilerek yine ReadyState değerini işler hale getirmeniz yönündedir.
demişsiniz. Acaba kısaca bunun nasıl yapılabilecegini yazabilirmisiniz? İlk kez deniyorum ve webbrowser da sitedeki linki tıklama ile ilgili araştırmalar yaptım ama bulamadım. Mesela Google u düşüneşim, Google'da Ara butonuna formumda tıklayabilmek istiyorum, dogrudan degilde, başka button koyup onun içine yazmak istiyorum, verdiginiz kodları denedim yapamadım. rica etsem gösterirmisiniz nasıl oldugunu..