dbgrid picklist özelliği

Yapmak istediğiniz işle ilgili doğru bileşeni bulmak için burayı kullanabilirsiniz. Sadece bulmak için, diğer sorular Programlama forumuna lütfen.
Forum kuralları
Bu forum sadece yapacağınız işle alakalı doğru bileşeni bulmak içindir. Şöyle bir şey yapmam lazım, hangi bileşeni kullanıyım diyorsanız, doğru yerdesiniz.
didimli
Üye

dbgrid picklist özelliği

Mesaj gönderen didimli »

Merhaba forumda dbgrid ile arama yaptım 2811 sonuç bulundu ama aradığımı bulamadım
standart dbgrid ile dbgridin bir hücresine veritabanındaki başka tablodaki kayıtlar nasıl getirilir picklist ile manuel yazınca gelmesini istemiyorum başka tablodan çelsin istiyorum yardım edebilirmisiniz teşekkürler
Kullanıcı avatarı
muratmutlu
Üye

Re: dbgrid picklist özelliği

Mesaj gönderen muratmutlu »

Merhaab senin ihtiyacın LookupField. Forumda bu şekilde aratırsan örneklerini bulacaksındır. Bunun yanında ekran görüntüleri olan rehber istersen de http://delphi.about.com/od/usedbvcl/l/aa092703a.htm adresinden faydalanabilirsin.
didimli
Üye

Mesaj gönderen didimli »

teşekkür ederim sayenizde sorun çözüldü
Eypcan333
Üye

Mesaj gönderen Eypcan333 »

merhaba benim bir sorum olacak. delphi 7 de proje yapmaktayım projemin çoğu aşamasını yaptım fakat Eclass not found TDBgrid hatası verdi. bunu nasıl çözebilirim. lütfen yardım edermisiniz
Kullanıcı avatarı
muratmutlu
Üye

Mesaj gönderen muratmutlu »

Sorunun halen devam ediyor mu bilmiyorum ama kodun tanımlama kısmında bir hata var gibi görünüyor. Hem pas ı hem de dfm i görürsek daha doğru karar verebiliriz gibi geliyor.