DxGrid Hook Sürüm 1.3.2

Yazan : Öznur Alişan
(oalisan@infosys.com.tr)

dxhook132.zip


dxGridHook, Developer Express'in Quantum Grid 3.2, Express Bars 4.2 ve Pinting system componentleri ile çalışan bir component. Kullanıcıların yaptıkları değişiklikleri kaydedip tekrar açtıkları anda son bıraktıkları şekilde açmalarını sağlıyor.

Eğer elinizde sadece Quantum Grid 3.2 ve Express Bars var ise "infoHookVer.Inc" dosyasının ilk satırını değiştirerek dxGrid Hook'u yine kullanabilirsiniz. İlk satırı şu şekilde değiştirin : {.$DEFINE XPRESSPRINTING}

Developer Express componentleri için : www.devexpress.com

dxGridHook bedavadır ve source kod olarak dağıtılmaktadır. Hiçbir kısıtlama olmadan kullanabilirsiniz. Yaptığınız değişiklikleri bize gönderirseniz seviniriz :
oalisan@infosys.com.tr & mussimsek@delphiturkiye.com .

Diğer Dillere Çevirmek

dxGridHook artık sabitleri "strCustomize.pas" isimli dosyada tutuyor. Component ilk başta İngilizce olarak geliyor. Ancak paketin içinde Türkçe sabitlerde var. Yapmanız gerek "strCustomizeTR.pas" isimli dosyanın ismini "strCustomize.pas" olarak değiştirmek.

Diğer dillere yaptığınız çevirileri bize de gönderirseniz memnuz oluruz. Gönderdiğiniz çeviriler paketle birlikte dağıtılıcak ve sizin isminiz ve e-mailiniz belirtilecektir. Eğer isminizin ve e-mailinizin yayınlanmasını istemiyorsanız lütfen belirtiniz.

Şu Anda Desteklenen Diller

Demo

dxGridHook'u incelemek için aşağıdaki linkten demo programı indirebilirsiniz. Demo, DBDEMOS aliasını kullanmaktadır ve BDE'nin yüklü olması gerekir.

http://www.delphiturkiye.com/dfiles/dxhookdemo.zip
 

Yükleme

1. "infoCustomizeHook.pas" ı projenize ekleyin. (Project -> Add to Project)
2. Kodların olduğu klasörü Library Path'e ekleyin.

Hepsi bu :)

Destek

dxGridHook ile ilgili soru ve önerilerinizi forumdaki dxGridHook isimli bölümde sorabilirsiniz :
www.delphiturkiye.com/forum/ 

Yeni Sürümler

Çıkan yeni sürümler bu sayfada yayınlanacak ve forumda duyurusu yapılacaktır.

İyi çalışmalar.

Mustafa Şimşek
www.delphiturkiye.com
mussimsek@delphiturkiye.com

Ekran Görüntüleri

Kolonlar Menü

Grid menü

Ana menü

Alanları ekelyip, çıkartma

Gruplandırma ekranı

Sıralama ekranı

Diğer Ayarlar

Bul

bimeks borland component database delphi delphi.net delphi dersleri firebird help interbase makale oracle seminer software sybase veritabanı web