Windows 8.1 e geçmeyi düşünenler için

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
m_ekici
Kıdemli Üye
İletişim:

Windows 8.1 e geçmeyi düşünenler için

Mesaj gönderen m_ekici »

Merhaba arkadaşlar

Windows 8 de çalışan arkdaşlar windows 8.1 e geçmeden önce aşağıdaki klasörde bulunan dosyaları yedek alsınlar. Update den sonra o dosyalar siliniyor, ve projelerinizi çağırdığınızda "Unable to load project X:\......\XXXXX.dproj Alınan "C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\Borland.Delphi.Targets" projesi bulunamadı. <Import> bildirimindeki yolun doğru olduğunu ve dosyanın diskte bulunduğunu doğrulayın. " mesajı alıyorsunuz. dosyaları aynı klasöre kopyaladığınızda problem çözülüyor. ben Delphi 2007 win32 de bu hatayı aldım. (belki sadece bu versiyon da hata vardır, birde C:\Windows.old klasöründe bu dosyalar duruyor. silmediyseniz oradan alabilirsiniz)
  • C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\
    Borland.Common.Targets
    Borland.Cpp.Targets
    Borland.Delphi.Targets
    Borland.Group.Targets
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Re: Windows 8.1 e geçmeyi düşünenler için

Mesaj gönderen freeman35 »

metrobüs kullanılmayacaksa ben hala kaptı kaçtıdan yanayım :D
müşterim 4 şubesinin kasaları yeniledi, i3 makina aldılar beni dinelemdiler 4gb ramli aldılar, sistem mayki tencere 8.1 :) kullananlar 10 senedir kullandıkları makinayı özlemeye başladılar :D benim program ve servis lerde hiç bir sıkıntı çıkmadı, ama zebra tlp yazıları var, usb ler sorun çıkartır diye lpt den kullandırtıyordum, yeni adetmiş fiyat ucuzlasın diye lpt port yok, usb ler var, yazıcılar eski olunca kimi kafasına göre basmaya başladı kimi usbden yazıcıyı görmez oldu, lpt port taktırtıcam bakalım ne olacak.
kolay gele
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!
omurolmez
Üye

Mesaj gönderen omurolmez »

@freeman35: Sizle aynı nedenlerle usb ve lpt portu kullanmıyoruz, com portu kullanıyoruz.
Ömür Ölmez
Kullanıcı avatarı
freeman35
Admin

Mesaj gönderen freeman35 »

2 makinaya lpt pcie lpt port takıldı, eski form design larını elden geçirdim, bana bir güne patladı ama lpt porttan çalıştırdım. usb ler sıkıntı çıkartıyor, diğer usb alet edavatta mayki su koyverebiliyor, in-bin yapınca (reset atınca :) ) düzelebiliyor. Bendeki yazıcılar zebra tlp2844. etiket boyutları 10x90mm kuyumcular için. yazıcıda lpt ve usb var sadece.
Kolay gele
ZAGOR TENAY TÜRK'tür... TÜRK kalacak...
Zoru başarırım, İmkansız zaman alır
FreeMan 35.5

Soru sormaya üşenmiyorsan, sorunun çözümünü yazmaya da üşenme !!!