Barkodu Image olarak basmanın yarattığı sinir bozucu anlar

Delphi'de kod yazma ile ilgili sorularınızı bu foruma yazabilirsiniz.
anonymousdelphicoder
Üye

Barkodu Image olarak basmanın yarattığı sinir bozucu anlar

Mesaj gönderen anonymousdelphicoder »

merhabalar ben Zint ile barkod oluşturuyorum sonra bu barkodu tasarladığım bir ad soyadı adres vs içerikli bi tasarıma gömüyorum. ve barkod yazıcıdan çıkartıyorum (Argox 2140D 100mm x 150mm) fakat paint den veya photoshop dan çıkartığımda müthiş oranda bozukluk oluyor barkod okuncak durumdan çıkıyor birde excel den formül tabanlı böyle bir tasarım var excel den çıkarttığımda (yine aynı makinadan)
gayet düzgün çıkartıyor.

birde bir sitede şöyle bir açıklama gördüm;

"Çoğu barkod okuyucu image basılan barkodları okumaz ki image yolunu tercih eden olursa bu konudan muzdarip olurlar. Bu bileşen image olarak basmadığı için ayrıca iş gören bir bileşendir. "

bu bileşen dediği zint, benim anlamadığım image olarak basmanın zararı nedir delphiden bunu nasl hangi formatta çıkartmam gerekiyor acil yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim
omurolmez
Üye

Re: Barkodu Image olarak basmanın yarattığı sinir bozucu anl

Mesaj gönderen omurolmez »

Image olarak basabilirsiniz ancak yeterli çözünürlüğe ve renk karşıtlığına çıkmanız gerekir. Hatta bırakın image olarak basmayı, aynı barkod, yüzlerce farklı en ve boyda basılabilir ve daha uzaktan daha iyi okunması sağlanabilir.
Ömür Ölmez
anonymousdelphicoder
Üye

cevap için teşekkür ederim. paint den çıkarttığım zaman sayfa boyutu artıyor bozulmalar oluyor.ne yaptıysam yazdıramadım doğru düzgün.

yeterli çözünürlük ve karşıtlıga çıkmanız gerekir kısmını rica etsem biraz daha açar mısınız
omurolmez
Üye

Anladığım kadarıyla zint ile bir şekilde barkodu resim olarak alıyorsunuz ve bu resmi Paint vb programlarda açarak yazdırıyorsunuz. Resmi açarken ve yazdırırken, en/boy oranını koruyun. Resmi mümkün olduğunca yüksek çözünürlükte oluşturun ve yazdırırken (sayfaya sığdırmak için) boyutlarını değiştirmeyin.
Ömür Ölmez
anonymousdelphicoder
Üye

resmin çözünürlüğünü nasıl koruyucam paintte ekrana sığır demedigim hale bozuk çıkyıor delphide nasıl yaparım
omurolmez
Üye

Nasıl çalıştığını biraz anlatırsanız hatta basit bir kod derleyip gönderirseniz ben de bir incelemek isterim çıktıyı (Açıkçası gidip zint yükleyip ne olup bittiğine bakmaya üşeniyorum).
Ömür Ölmez